Resultat Öppna Ulricehamnsmästerskapen i Friidrott, 1 april 2001

(Sidan kan ta en stund att ladda)

Plac Kula F10        
1 Elina Johansson UFK 6,24    
2 Linda Thorstensson UFK 5,83    
3 Carolina Grahn IK Ymer 5,38    
4 Cecilia Lindström IK Ymer 5,22    
5 Emma Strömbom UFK 3,59    
6 Therese Molin Falköpings AIK 2,92    
           
Plac Höjd F10        
1 Elina Johansson UFK 110    
2 Linda Thorstensson UFK 105    
3 Jessica Magnusson Falköpings AIK 100    
4 Lina Lindgren Bogesundskolan 95    
5 Therese Molin Falköpings AIK 90    
           
Plac 30m F10   Försöksheat   Final
1 Carolina Grahn IK Ymer 5,2 5,4 5,3
2 Johanna Petersson Bogesundskolan 5,5 5,3 5,4
3 Linda Thorstensson UFK 5,4 5,5 5,5
4 Cecilia Lindström IK Ymer 5,5 5,6 5,5
5 Jessica Magnusson Falköpings AIK 5,5 5,7 5,7
6 Elina Johansson UFK 5,6 5,7  
7 Linda Lindgren Bogesundskolan 6,1 6,0  
7 Fanny Johansson Bogesundskolan 6,0 6,1  
7 Therese Molin Falköpings AIK 6,2 5,9  
8 Emelie Gustavsson Bogesundskolan 6,4 6,3  
9 Alina Grote Bogesundskolan 6,6 6,6  
10 Emma Strömbom UFK 6,7 6,6  
           
Plac Kula F12        
1 Hanna Falk UFK 8,07    
2 Sara Svensson UFK 7,69    
3 Marina Karlberg Ulrikaskolan 6,55    
4 Hanna Raski IK Ymer 5,85    
5 Emmie Johansson IK Ymer 5,71    
6 Isabell Ejdeholm IK Ymer 4,76    
           
Plac Höjd F12        
1 Madeleine Johansson UFK 135    
2 Sara Svensson UFK 135    
3 Kajsa Magnusson IK Ymer 125    
4 Hanna Falk UFK 120    
5 Emmie Johansson IK Ymer 115    
6 Isabell Ejdeholm IK Ymer 110    
7 Johanna Naumanen IK Ymer 110    
8 Marina Karlberg Ulrikaskolan 100    
           
Plac 30m F12   Försöksheat   Final
1 Malin Karlsson Bogesundskolan 4,8 4,9 4,9
2 Madeleine Johansson UFK 5,0 5,0 5,0
3 Hanna Falk UFK 5,2 5,0 5,1
4 Isabell Ejdeholm IK Ymer 5,1 5,0 5,2
5 Sara Svensson UFK 5,1 5,1 5,2
6 Kajsa Magnusson IK Ymer 5,4 5,1  
7 Emmie Johansson IK Ymer 5,4 5,4  
8 Marina Karlberg Ulrikaskolan 6,1 6,0  
9 Johanna Naumanen IK Ymer 6,2 6,2  
10 Hanna Raski IK Ymer 6,2 6,3  
           
Plac 30m Häck F12   Försöksheat Final  
1 Sara Svensson UFK 5,9 5,9  
2 Hanna Falk UFK 6,1 6,0  
3 Madeleine Johansson UFK 6,2 6,0  
4 Kajsa Magnusson IK Ymer 6,2 6,4  
5 Isabell Ejdeholm IK Ymer 6,5    
6 Emmie Johansson IK Ymer 7,1    
7 Johanna Naumanen IK Ymer 7,7    
8 Hanna Raski IK Ymer 8,3    
           
Plac Kula F14        
1 Danijela Trkulja UFK 7,11    
2 Hanna Svanteson Falköpings AIK 6,75    
3 Martina Molin Falköpings AIK 6,73    
4 Jennie Karlsson UFK 6,29    
5 Andrea Carlsson UFK 5,68    
           
Plac 30m F14   Försöksheat   Final
1 Matilda Häggström UFK 4,8 4,8 4,8
2 Josefine Magnusson Falköpings AIK 5,0 4,9 4,9
3 Nathalie Axengren Stenbocksskolan 4,9 5,0 5,0
4 Martina Molin Falköpings AIK 5,0 5,0 5,1
5 Sandra Lantz Mullsjö FK 5,0 4,8 5,2
6 Danijela Trkulja UFK 5,0 5,0  
7 Anna Bendroth Stenbocksskolan 5,1 5,1  
8 Jennie Karlsson UFK 5,2 5,2  
8 Lina Wårfors IK Ymer 5,2 5,2  
8 Andrea Carlsson UFK 5,2 5,2  
8 Linda Kyrk Stenbocksskolan 5,2 5,2  
9 Hanna Svanteson Falköpings AIK 5,2 5,3  
10 Therese Axelsson Mullsjö FK 6,0 5,9  
10 Solfrid Soini Mullsjö FK 5,9 6,1  
11 Jessica Adamsson Mullsjö FK 6,1 6,4  
           
Plac 30m Häck F14   Försöksheat Final  
1 Josefine Magnusson Falköpings AIK 5,7 5,4  
2 Hanna Svanteson Falköpings AIK 6,0 6,0  
3 Nathalie Axengren Stenbocksskolan 5,9 6,1  
4 Anna Bendroth Stenbocksskolan 6,3 6,2  
5 Danijela Trkulja UFK 6,5    
5 Linda Kyrk Stenbocksskolan 6,5    
6 Martina Molin Falköpings AIK 6,6    
7 Andrea Carlsson UFK 6,7    
8 Jennie Karlsson UFK 6,9    
           
Plac Höjd F14        
1 Josefine Magnusson Falköpings AIK 145    
2 Andrea Carlsson UFK 140    
3 Hanna Svanteson Falköpings AIK 140    
4 Matilda Häggström UFK 130    
5 Nathalie Axengren Stenbocksskolan 130    
6 Linda Kyrk Stenbocksskolan 130    
7 Martina Molin Falköpings AIK 130    
8 Danijela Trkulja UFK 120    
9 Jennie Karlsson UFK 110    
           
Plac Kula P10        
1 Jesper Nilsson UFK 7,21    
2 Daniel Åkerström IK Ymer 6,90    
3 Johan Palmkvist UFK 6,83    
4 Linus Falk UFK 6,35    
5 Alexander Hermansson Ulrikaskolan 6,09    
6 Alexander Nyqvist Ulrikaskolan 5,85    
7 Tobias Jensen IK Ymer 5,54    
8 Mikael Rydin UFK 5,26    
9 Ossian Jonsson UFK 5,15    
10 Oliver Bohlin UFK 5,10    
11 Viktor Holmgren UFK 5,01    
12 Martin Strid UFK 4,99    
13 Kasper Eriksson UFK 4,90    
           
Plac Höjd P10        
1 Jesper Nilsson UFK 120    
2 Linus falk UFK 115    
3 Daniel Åkerström IK Ymer 110    
4 Alexander Nyqvist Ulrikaskolan 105    
5 Tobias Jensen IK Ymer 100    
6 Robin Knutsson Ulrikaskolan 100    
7 Fredrik Jakobsson FAIK 100    
8 Martin Strid UFK 95    
9 Kasper Eriksson UFK 95    
10 Oliver Bohlin UFK 90    
11 Mikael Rydin UFK 90    
12 Johan Palmkvist UFK 85    
13 Ossian Jonsson UFK 85    
14 Viktor Holmgren UFK 85    
           
Plac 30m P10   Försöksheat   Final
1 Jesper Nilsson UFK 5,2 5,1 5,0
2 Fredrik Jacobson Falköpings AIK 5,4 5,3 5,1
3 Linus Falk UFK 5,3 5,4 5,2
4 Oliver Bohlin UFK 5,7 5,2 5,3
5 Martin Strid UFK 5,5 5,4 5,6
5 Daniel Åkerström IK Ymer 5,6 5,4  
6 Kasper Eriksson UFK 5,7 5,4  
6 Sebastian Lind Bogesundskolan 5,4 5,7  
7 Alexander Nyqvist Ulrikaskolan 5,8 5,8  
8 Mikael Rydin UFK 6,1 5,9  
8 Viktor Holmgren UFK 6,2 5,8  
9 Ossian Jonsson UFK 6,2 6,0  
10 Andreas Ljungberg Bogesundskolan 6,5 6,4  
11 Alexander Hermansson Ulrikaskolan 6,7 6,7  
           
Plac Kula P12        
1 Tony Axelsson Mullsjö FK 7,13    
2 Joseph Broel-Plater Bogesundskolan 6,60    
3 Nariman Emamian Ulrikaskolan 6,23    
4 Axel Schiölde Ulrikaskolan 6,07    
5 Calle Johansson Bogesundskolan 5,95    
6 Erik Holmgren UFK 5,74    
7 Alexander Brorsson UFK 5,70    
8 Anders Nilsson Bogesundskolan 5,31    
9 Robert Nyberg UFK 5,29    
10 Johan Strid UFK 5,06    
11 Oskar Johansson Ulrikaskolan 5,03    
           
Plac Höjd P12        
1 Tony Axelsson Mullsjö FK 125    
2 Alexander Brorsson UFK 125    
3 Johan Alfredsson UFK 120    
4 Joseph Broel-Plater Bogesundskolan 120    
5 Johan Strid UFK 120    
6 Calle Johansson Bogesundskolan 115    
7 Andreas Björkqvist Bogesundskolan 115    
8 Anders Nilsson Bogesundskolan 110    
9 Emil Andén Ulrikaskolan 110    
10 Robert Nyberg UFK 105    
11 Erik Holmgren UFK 105    
           
Plac 30m P12   Försöksheat   Final
1 Nariman Emamian Ulrikaskolan 4,9 4,8 4,9
2 Alexander Brorsson UFK 5,0 5,0 5,0
3 Johan Alfredsson UFK 5,0 4,9 5,0
4 Andreas Björkqvist Bogesundskolan 5,2 5,0 5,1
5 Johan Strid UFK 5,1 5,0 5,2
6 Axel Schiölde Ulrikaskolan 5,1 5,1  
7 Sebastian Andersson Bogesundskolan 5,1 5,2  
8 Erik Holmgren UFK 5,3 5,2  
8 Calle Johansson Bogesundskolan 5,3 5,2  
9 Joseph Broel-Plater Bogesundskolan 5,3 5,5  
10 Rasmus Gustavsson Bogesundskolan 5,5 5,4  
11 Robert Nyberg UFK 5,5 5,5  
11 Anders Nilsson Bogesundskolan 5,6 5,4  
12 Emil Andén Ulrikaskolan 5,7 5,3  
13 Tony Axelsson Mullsjö FK 5,7 5,5  
14 Oskar Johansson Ulrikaskolan 5,7 5,6  
15 Simon Johansson Bogesundskolan 5,7 5,8  
           
Plac 30m Häck P12   Försöksheat Final  
1 Johan Alfredsson UFK 5,9 6,2  
2 Joseph Broel-Plater Bogesundskolan 6,5 6,4  
3 Nariman Emamian Ulrikaskolan 6,4 6,4  
4 Calle Johansson Bogesundskolan 6,4 6,5  
5 Rasmus Gustavsson Bogesundskolan 6,6    
6 Robert Nyberg UFK 6,8    
6 Emil Andén Ulrikaskolan 6,8    
6 Oskar Johansson Ulrikaskolan 6,8    
7 Johan Strid UFK 7,0    
8 Simon Johansson Bogesundskolan 7,3    
9 Axel Schiölde Ulrikaskolan 7,5    
10 Anders Nilsson Bogesundskolan 7,7    
           
Plac Kula P14        
1 Niklas Åkerström IK Ymer 9,05    
           
Plac Höjd P14        
1 Niklas Åkerström IK Ymer 135    
2 Viktor Josefsson IK Ymer 120    
           
Plac 30m P14 Final        
1 Niklas Åkerström IK Ymer 4,6    
2 Daniel Malm Bogesundskolan 5,3    
3 Johan S-Sjöberg UFK 5,4    
           
Plac 30 Häck Final        
1 Niklas Åkerström IK Ymer 5,4    
2 Johan S-Sjöberg UFK 6,8    
3 Viktor Josefsson IK Ymer 7,0    
4 Daniel Malm Bogesundskolan 7,1