Resultat Öppna Ulricehamnsmästerskapen Inomhus, 9 april 2000

Bästa klubb/skola enligt principen 1:a=3 poäng, 2:a=2 poäng, 3:a=3 poäng:

UFK: 32 p  
Ulrikaskolan: 23 p  
Vegby: 20 p  
Mullsjö FK: 10 p
Dalum: 8 p  
Bogesundsskolan: 6 p  
Tvärred: 4 p  
Falköpings AIK: 3 p  
     
     

Ha tålamod, resultaten kommer här under strax!

           
Plac Kula F10   Resultat    
1 Elina Johansson Dalum 5.79    
2 Camilla Claesson Vegby 4.74    
3 Malin Hellstrand Vegby 4.69    
4 Gabriella Brosser Ulrikaskolan 4.30    
5 Malin Bygård Ulrikaskolan 3.55    
6 Mathilda Laursen Dalum 3.14    
7 Malin Hedlund Ulrikaskolan 2.87    
           
Plac Kula F12   Resultat    
1 Alexandra Karlsson UFK 6.94    
2 Caroline Ragnar UFK 6.89    
3 Hanna Falk UFK 6.77    
4 Sara Svensson UFK 6.74    
5 Hanna Svantesson FAIK 6.68    
6 Sandra Johansson Dalum 6.40    
7 Klara Ekstrand Ulrikaskolan 5.99    
8 Jenny Karlsson UFK 5.76    
9 Matilda Abelsson Marbäck 5.60    
10 Jenny Thiseus Marbäck 5.55    
11 Viktoria Jacobsson UFK 5.00    
12 Johanna Laursen Dalum 4.82    
13 Casandra Thiseus Marbäck 4.70    
           
Plac Kula F14   Resultat    
1 Danijela Trkulja UFK 6.62    
2 Andrea Carlsson UFK 5.36    
3 Hanna Frilander Vegby 5.32    
4 Sofia Hellstrand Vegby 5.49    
           
Plac Kula P10   Resultat    
1 Jimmy Lindberg Mullsjö FK 7.33    
2 Axel Schiölde-Johnsson Ulrikaskolan 6.33    
3 Hampus Boström Bogesundskolan 6.22    
4 Martin Sjöberg UFK 6.20    
5 Erik Holmgren UFK 5.62    
6 Robert Andersson Ulrikaskolan 5.32    
7 Oskar Johansson Ulrikaskolan 5.23    
8 Linus Falk UFK 4.81    
9 Martin Strid UFK 4.60    
10 Oliver Bohlin UFK 4.25    
11 Marcus Jagdell Ulrikaskolan 4.24    
12 Kasper Eriksson UFK 3.86    
13 Viktor Holmgren UFK 3.64    
           
Plac Kula P12   Resultat    
1 Andreas Gustafsson Ulrikaskolan 7.76    
2 Mikael Hedlund Ulrikaskolan 7.11    
3 Viktor Rosén Bogesundskolan 7.06    
4 Andreas Karlsson Tvärreds skola 6.53    
5 Joakim Axelsson Ulrikaskolan 6.39    
6 Tony Axelsson Mullsjö FK 6.35    
7 Johan Alfredsson Ulrikaskolan 5.97    
8 Max Gustafson Ulrikaskolan 5.95    
9 Tobias Ljunghager Marbäck 5.75    
10 Christian Erickson Ulrikaskolan 5.62    
11 Per Andersson UFK 5.61    
12 Robert Nyberg Ulrikaskolan 5.54    
13 Johan Strid Ulrikaskolan 5.50    
14 Linus Cederblad Marbäck 4.70    
15 Simon Ydman Mullsjö FK 4.69    
           
Plac Höjd F10   Resultat    
1 Elina Johansson Dalum 100    
2 Camilla Claesson Vegby 95    
3 Malin Bygård Ulrikaskolan 90    
4 Mathilda Laursen Dalum 85    
5 Malin Hellstrand Vegby 75    
           
Plac Höjd F12   Resultat    
1 Hanna Svantesson FAIK 130    
2 Sara Svensson UFK 120    
3 Hanna Claesson Ulrikaskolan 115    
4 Amanda Forsman Dalum 115    
5 Hanna Falk UFK 115    
6 Jenny Karlsson UFK 115    
6 Madeleine Johansson UFK 115    
8 Sofia Lindgren Ulrikaskolan 110    
9 Caroline Ragnar UFK 110    
10 Jessica Danielsson Ulrikaskolan 105    
10 Klara Ekstrand Ulrikaskolan 105    
12 Viktoria Jacobsson UFK 100    
           
Plac Höjd F14   Resultat    
1 Andrea Carlsson UFK 130    
2 Sofia Hellstrand Vegby 130    
3 Danijela Trkulja UFK 120    
4 Hanna Frilander Vegby 105    
5 Viktoria Carlsson Marbäck 100    
           
Plac Höjd P10   Resultat    
1 Linus Falk UFK 100    
2 Jimmy Lindberg Mullsjö FK 100    
3 Daniel Hultman Tvärred 95    
4 Oliver Bohlin UFK 90    
5 Robert Andersson Ulrikaskolan 90    
6 Kasper Eriksson UFK 90    
7 Martin Strid UFK 85    
8 Jonas Tarasso Ulrikaskolan 85    
9 Viktor Holmgren UFK 80    
10 Markus Jagdell Ulrikaskolan 75    
11 Johan Roos UFK Utan höjd    
           
Plac Höjd P12   Resultat    
1 Max Gustafson Ulrikaskolan 120    
2 Tony Axelsson Mullsjö FK 120    
3 Andreas Gustafsson Ulrikaskolan 120    
4 Daniel Malm Bogesundskolan 115    
5 Johan Alfredsson Ulrikaskolan 110    
5 Kalle Johansson Bogesundskolan 110    
7 Robert Nyberg Ulrikaskolan 110    
8 Johan Strid Ulrikaskolan 110    
9 Tobias Ljunghager Marbäck 110    
10 Per Andersson UFK 105    
11 Christian Erickson Ulrikaskolan 105    
12 Linus Cederblad Marbäck 85    
           
Plac 30m F10   Försöksheat Final
1 Camilla Claesson Vegby 5.7 5.6 5.6
2 Mathilda Laursen Dalum 5.8 5.8 5.8
3 Malin Hellstrand Vegby 6.1 5.9 5.9
4 Elina Johansson Dalum 6.3 5.8 5.9
5 Malin Bygård Ulrikaskolan 6.1 6.1 6.4
6 Cecilia Carlsson Bogesundskolan 6.2 6.3  
7 Linda Wilhelmsson Bogesundskolan 6.3 6.2  
8 Malin Hedlund Ulrikaskolan 6.6 6.9  
9 Gabriella Brosser Ulrikaskolan 7.0 6.7  
           
Plac 30m F12   Försöksheat Final
1 Malin Carlsson Bogesundskolan 5.3 5.2 4.9
2 Sofie Ahlberg Bogesundskolan 5.2 5.2 5.1
3 Madeleine Johansson UFK 5.3 5.2 5.2
4 Jenny Karlsson UFK 5.3 5.3 5.4
5 Amanda Forsman Dalum 5.1 5.4 5.6
6 Alexandra Karlsson UFK 5.3 5.3  
7 Sara Thilander Bogesundskolan 5.4 5.4  
8 Hanna Falk UFK 5.4 5.4  
9 Klara Ekstrand Ulrikaskolan 5.6 5.3  
10 Sara Svensson UFK 5.5 5.5  
11 Viktoria Jacobsson UFK 5.6 5.6  
12 Sofia Lindgren Ulrikaskolan 5.6 5.6  
13 Hanna Claesson Ulrikaskolan 5.6 5.7  
14 Jenny Thiseus Marbäck 5.6 5.7  
15 Caroline Ragnar UFK 5.7 5.8  
16 Matilda Abelsson Marbäck 5.8 5.8  
17 Sandra Johansson Dalum 6.0 5.8  
18 Casandra Thiseus Marbäck 6.4 6.4  
19 Johanna Laursen Dalum 6.7 6.7  
           
Plac 30m F14   Försöksheat Final
1 Sofia Hellstrand Vegby 5.1 5.1 5.1
2 Andrea Carlsson UFK 5.3 5.4 5.2
3 Danijela Trkulja UFK 5.2 5.1 5.3
4 Anna Hulander Ulrikaskolan 5.1 5.3 5.3
5 Hanna Frilander Vegby 5.5 5.6 5.3
6 Viktoria Carlsson Marbäck 5.9 5.5  
7 Sophia Jakobsson Ulrikaskolan 5.8 6.0  
           
Plac 30m P10   Försöksheat Final
1 Nariman Emamian Ulrikaskolan 5.1 5.2 5.0
2 Jimmy Lindberg Mullsjö FK 5.4 5.4 5.0
3 Linus Falk UFK 5.5 5.3 5.4
4 Jesper Forsman Dalum 5.5 5.3 5.5
5 Axel Schiölde-Johnsson Ulrikaskolan 5.6 5.3 5.7
5 Erik Holmgren UFK 5.7 5.7  
6 Oliver Bohlin Ulrikaskolan 5.8 5.6  
7 Hampus Boström Bogesundskolan 5.7 6.0  
8 Oskar Johansson Ulrikaskolan 5.9 5.8  
9 Daniel Hultman Tvärred 5.9 5.9  
10 Robert Andersson Ulrikaskolan 6.1 5.9  
11 Kasper Eriksson UFK 6.0 6.0  
12 Martin Strid UFK 6.1 6.0  
13 Jonas Tarasso Ulrikaskolan 6.4 5.9  
14 Marcus Jagdell Ulrikaskolan 6.2 6.2  
15 Viktor Holmgren UFK 6.3 6.1  
16 Martin Sjöberg UFK 6.3 6.5  
           
Plac 30m P12   Försöksheat Final
1 Andreas Karlsson Tvärreds skola 5.1 5.2 5.1
2 Andreas Gustafsson Ulrikaskolan 5.1 5.2 5.1
3 Simon Ydman Mullsjö FK 5.3 5.4 5.2
4 Kalle Johansson Bogesundskolan 5.4 5.4 5.4
5 Joakim Axelsson Ulrikaskolan 5.4 5.5 5.8
6 Johan Strid Ulrikaskolan 5.4 5.6  
7 Daniel Malm Bogesundskolan 5.5 5.6  
8 Johan Alfredsson Ulrikaskolan 5.3 5.8  
9 Max Gustafson Ulrikaskolan 5.6 5.5  
10 Robert Nyberg Ulrikaskolan 5.5 5.6  
11 Tobias Ljunghager Marbäck 5.4 5.8  
12 Tony Axelsson Mullsjö FK 5.9 5.7  
13 Christian Erickson Ulrikaskolan 5.8 5.9  
14 Johan Sjöberg UFK 5.9 6.1  
15 Edwin Salazar Tvärreds skola 6.4 6.1  
           
Plac 30m Häck F12   Försök Final  
1 Sara Svensson UFK 6.3 6.1  
2 Jenny Karlsson UFK 6.1 6.4  
3 Hanna Falk UFK 6.2 6.5  
4 Alexandra Karlsson UFK 6.4 6.5  
5 Amanda Forsman Dalum 6.6    
6 Madeleine Johansson UFK 6.8    
7 Viktoria Jacobsson UFK 7.1    
8 Caroline Ragnar UFK 7.9    
9 Jessica Danielsson Ulrikaskolan 7.9    
           
Plac 30m Häck F14   Försök Final  
1 Sofia Hellstrand Vegby 5.9 6.0  
2 Andrea Carlsson UFK 6.4 6.1  
3 Danijela Trkulja UFK 6.5 6.3  
4 Anna Hulander Ulrikaskolan 7.2 7.0  
5 Hanna Frilander Vegby 7.3    
           
Plac 30m Häck P12   Försök Final  
1 Andreas Gustafsson Ulrikaskolan 6.2 6.1  
2 Johan Alfredsson Ulrikaskolan 6.2 6.2  
3 Johan Strid Ulrikaskolan 6.7 6.5  
4 Johan Sjöberg UFK 6.8 6.7  
5 Robert Nyberg Ulrikaskolan 7.3    
6 Christian Erickson Ulrikaskolan 7.5